• Intel® Xeon® Platinum Processor

  Pokročilý server, ktorý zrýchli váš biznis - PowerEdge R740xd

   
  • najvyšší počet diskových pozícií pri výške 2U
  • výnimočné množstvo NVMe zariadení v serveri
  • niekoľko rádov vyšší výkon vďaka NVDIMM

  Hľadať rozdiely medzi obdobnými modelmi rôznych výrobcov je stále komplikovanejšie, priemyselná špionáž zrejme funguje výborne, sada noviniek v procesoroch je obmedzená a tak sa vo väčšine prípadov jedná o rozdiely skôr kozmetické. Doslova. Spoločnosť DELL EMC uviedla pred časom na trh štrnástu generáciu svojich severov s úplne novým dizajnom čelného panelu. Komu sa nepáči alebo komu pripadá panel zbytočný, môže si servery zaobstarať bez neho.

  Na jeden z modelov poslednej generácie DELL EMC by sme chceli upozorniť a poukázať na rozdiely oproti konkurencii. Jedná sa o PowerEdge R740xd, pokračovateľa úspešných rád generácií starších. Server zaberá v racku dve montážne jednotky (2U), umožňuje nasadenie väčšiny nových Intel® procesorov a s pamäťovými modulmi LRDIMM sa dostaneme až na úctyhodných 3TB RAM. Ale toto zvládajú všetci výrobcovia. Poďme k sľúbeným zásadným rozdielom.

  • Prvý, podľa nás veľmi dôležitý, je v množstve pevných diskov všetkých typov, ktoré sa do servera vmestia. Na trhu 2U serverov je R740xd výnimočný, pretože 2,5“ diskov pojme až 32. Dvadsať štyri spredu, štyri dovnútra a štyri ďalšie zozadu. Prečo je to dôležité? Pretože v dobe hyperkonvergovaných riešení, kde IT prostredie staviame iba na serveroch a interných diskoch v nich, nám veľké množstvo diskových pozícií umožňuje dosahovať potrebné a teda aj veľké kapacity. Disky môžu byť klasické, točivé, môžu byť typu SSD a dokonca NVMe.
  • A práve u technológii NVMe je potrebné dať pozor, pretože jednak množstvo NVMe zariadení v jednom serveri je často veľmi obmedzené (iba R740xd ich „vie“ až 24), jednak spotreba elektrickej energie NVMe je značná a s tým je potrebné počítať pri návrhu napájacích zdrojov v serveroch. Počet NVMe je teda druhá výnimočná vlastnosť, o ktorej sme sa v súvislosti s R740xd chceli zmieniť.
  • Ďalšou výnimočnou vlastnosťou je možnosť použitia NVDIMM modulov. Nestačí vám obrovský výkon NVMe? Potom siahnite po NVDIMM ako zástupcovi SCM (Storage Class Memory) – tu je výkon ešte o niekoľko rádov vyšší. Toto je dnes možné urobiť iba u serverov dvoch výrobcov serverov a DELL EMC je jedným z nich.

  Všetky tri zmienené výnimočné vlastnosti serveru R740xd je možné s výhodou využiť u hyperkonvergovaných systémov, ale nielen tam. Veľké množstvo diskov využijete aj pri návrhu Backup servera, parametre SSD, NVMe alebo dokonca NVDIMM technológie zase zaistia extrémny výkon databázového servera, alebo serverov pre prevádzku ľubovoľnej virtualizačnej platformy typu VMware či Hyper-V. Hyperkonvergované systémy umožňujú prevádzkovať aj výkonné platformy pre virtuálne desktopy a tam v poslednom čase pribúda nasadenie výkonných grafických kariet. Všetko, čo je výkonné, tiež „kúri“ (vyvíja veľké množstvo tepla) a tak príde k slovu zdokonalený systém chladenia vo vnútri servera, ďalšia veľmi dobrá vlastnosť R740xd.

  A tak, pokiaľ chcete vybudovať kvalitnú IT infraštruktúru pre prevádzkovanie serverového virtualizovaného prostredia, prípadne prostredia pre prevádzkovanie virtuálnych desktopov alebo rovno kompletnú hyperkonvergovanú IT infraštruktúru či postaviť výkonné databázové prostredie, môžete to urobiť tak, ako radila už Dobromila Rettigová: „Vezmi DELL EMC PowerEdge R740xd, vraz do neho nejaké procesory, pamäť a hromadu diskov, podľa potreby pridaj grafickú akceleračnú kartu, NVDIMM a uvidíš ten tanec!“ Dúfame, že nám tu smelú parafrázu odpustíte, ale na spomenutých serveroch postavíte naozaj čokoľvek, bez toho aby ste museli siahať ku kompromisom.

CHCETE SA DOZVEDIEŤ VIAC?

Parametre a vlastnosti vybraných radov serverov DELL EMC PowerEdge

Pre zobrazenie detailných materiálov pokračujte nasledujúcimi možnosťami

LinkedIn E-mail

Ultrabook, Celeron, Celeron Inside, Core Inside, Intel®, Intel® Logo, Intel® Atom, Intel® Atom Inside, Intel® Core, Intel® Inside, Intel® Inside Logo, Intel® vPro, Itanium, Itanium Inside, Pentium, Pentium Inside, vPro Inside, Xeon, Xeon Phi, and Xeon Inside are trademarks of Intel® Corporation or its subsidiaries in the U.S. and/or other countries.